Basilur
We can deliver Basilur products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 239
BASILUR Sweet Orchard Orange & Orange Blossom paper 75g
6.59 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.10 €/pcs - from 80.37 €/1 kg
BASILUR Floral Harmony Velvet Peach paper 75 g
6.59 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition orange and apricot - 1.10 €/pcs - from 87.87 €/1 kg
Basilur Tea Exports (Pvt) Ltd Bouquet Cream Fantasy 25 × 1,5 g unsurpassed
3.10 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.13 €/pcs - from 51.67 €/1 kg
BASILUR Advent Calendar Mini Outer Box 24 Tea Bags
New arrival
4.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 111.67 €/1 kg
BASILUR Winter Theatre Act I: First Snow Paper 75g
New arrival
7.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.13 €/pcs - from 103.87 €/1 kg
BASILUR Four Seasons Winter Tea Paper 100g
New arrival
5.09 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 50.90 €/1 kg
BASILUR Vintage Winter Holidays Paper 85g
New arrival
5.50 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.09 €/pcs - from 64.71 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Apple & Cinnamon, refill pack, 20 × 1.8 g
2.29 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.04 €/pcs - from 63.61 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Starlight Collection Red Tin 30g
New arrival
4.30 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.07 €/pcs - from 143.33 €/1 kg
BASILUR Leaf of Ceylon Kandy FBOP, 100 g paper pack
4.30 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.07 €/pcs - from 43 €/1 kg
BASILUR Orient Green Valley unpackaged 100 × 1.5 g
6.70 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.11 €/pcs - from 44.67 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Starlight Collection Blue Tin 30g
New arrival
4.30 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.07 €/pcs - from 143.33 €/1 kg
BASILUR Winter Theatre Act IV: Fireworks Paper 75g
New arrival
6.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.10 €/pcs - from 44.93 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Spiced Orange, repackaged, 20 × 1.8 g
2.29 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.04 €/pcs - from 63.61 €/1 kg
BASILUR RISTON Winter Collection 30 Tea Bags
New arrival
6.70 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.11 €/pcs - from 128.85 €/1 kg
BASILUR RISTON Merry Christmas Red Paper Tube 85g
New arrival
4.69 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 55.18 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Blueberry Boost refill pack 20 × 1.8 g
2.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.04 €/pcs - from 63.61 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Santa's Treats Candy Cane Tin 50g
New arrival
4.69 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 93.80 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Passionfruit Peach, repackaged, 20 × 2 g
4.30 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.22 €/pcs - from 107.50 €/1 kg
BASILUR Chinese Tie Guan Yin paper 100 g
New arrival
5.89 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.49 €/pcs - from 58.90 €/1 kg
BASILUR Orient Persian Earl Grey paper 100 g
New arrival
6.29 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.52 €/pcs - from 62.90 €/1 kg
BASILUR Orient White Moon paper 100 g
New arrival
6.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.52 €/pcs - from 62.90 €/1 kg
BASILUR Orient Magic Nights paper 100 g
New arrival
6.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.52 €/pcs - from 62.90 €/1 kg
BASILUR Orient Caramel Dream paper 100 g
New arrival
6.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.52 €/pcs - from 62.90 €/1 kg