Basilur
We can deliver Basilur products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 239
BASILUR KINGSLEAF Wreath Collection Cheer Paper 50g
New arrival
4.69 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 93.80 €/1 kg
BASILUR Fruit Red Hot Ginger Pyramid 15 × 2 g
3.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.06 €/pcs - from 129.67 €/1 kg
BASILUR RISTON Happy New Year Gift Pack 20 Gastro Tea Bags
New arrival
6.29 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.10 €/pcs - from 196.56 €/1 kg
BASILUR Bouquet Green Freshness Pyramid 15 × 2g
3.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.06 €/pcs - from 129.67 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Santa's Treats Sweet Almond Tin 50g
New arrival
4.69 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 93.80 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Zesty Lemon refills 20 × 1.8 g
2.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.04 €/pcs - from 63.61 €/1 kg
BASILUR Chinese White Tea paper 100 g
New arrival
6.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.52 €/pcs - from 62.90 €/1 kg
BASILUR Orient Moroccan Mint paper 100 g
New arrival
6.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.52 €/pcs - from 62.90 €/1 kg
BASILUR Chinese Pu-Erh paper 100 g
6.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.52 €/pcs - from 62.90 €/1 kg
BASILUR Orient Caramel Dream cover 25 × 2 g
New arrival
4.30 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.36 €/pcs - from 86 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Assorted cover 20 × 2 g
4.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.39 €/pcs - from 117.25 €/1 kg
BASILUR Orient Magic Nights cover 25 × 2 g
New arrival
4.30 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.36 €/pcs - from 86 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Pomegranate Blueberry 20 × 2 g
4.30 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.36 €/pcs - from 107.50 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Coconut Pineapple 20 × 2 g
4.30 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.36 €/pcs - from 107.50 €/1 kg
BASILUR Orient Assorted cover 25 gastro bags
New arrival
4.30 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.36 €/pcs - from 89.58 €/1 kg
BASILUR Orient Moroccan Mint cover 25 × 1,5 g
New arrival
3.89 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.32 €/pcs - from 103.73 €/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Earl Grey 50 g tin
Discounted -6 %
5.80 €
6.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.48 €/pcs - from 116 €/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Vintage Legacy 50 g sheet
Discounted -6 %
5.80 €
6.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.48 €/pcs - from 116 €/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Royal Breakfast Tea 50 g tin
Discounted -6 %
5.80 €
6.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.48 €/pcs - from 116 €/1 kg
BASILUR Herbal Energize 20 × 1,5 g packaging
4.60 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.38 €/pcs - from 153.33 €/1 kg
BASILUR Herbal Peppermint 20 × 1,2 g packaging
4.60 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.38 €/pcs - from 191.67 €/1 kg
BASILUR Herbal Immunity 20 × 1,5 g packaging
4.60 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.38 €/pcs - from 153.33 €/1 kg
BASILUR Herbal Chamomile 20 × 1,2 g packaging
4.60 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.38 €/pcs - from 191.67 €/1 kg
BASILUR Herbal Detox 20 × 1,5 g packaging
4.60 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.38 €/pcs - from 153.33 €/1 kg