Basilur
We can deliver Basilur products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 239
BASILUR Serene Blooms Secret Bloom sheet 75 g
Discounted -7 %
6.59 €
7.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition lavender and calendula - 0.14 €/pcs - from 87.87 €/1 kg
BASILUR White Tea Strawberry Vanilla paper 100 g
Discounted -6 %
6.19 €
6.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, strawberry composition, Jasmine and Rose - 0.52 €/pcs - from 61.90 €/1 kg
Basilur Infinite Moments Winter Stars 75 g paper
4.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 75 g - 62.53 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Hot Apple 20 × 1,8 g, cover
Discounted -6 %
4.09 €
4.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, hibiscus, apple, jasmine, cinnamon and stevia - 0.20 €/pcs - from 113.61 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Cherry Lime 20 × 2 g
4.30 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 40 g, composition of hibiscus, orange, stevia and rosehip - 0.36 €/pcs - from 107.50 €/1 kg
BASILUR Specialty Earl Grey 25 × 2 g, cover
Discounted -7 %
3.89 €
4.19 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 50 g - 0.16 €/pcs - from 77.80 €/1 kg
Basilur Earl Grey Book Assorted 32 × 2 g sheet
Discounted -14 %
14.50 €
16.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 64 g - 226.56 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Book Assorted 32 × 2 g, tin
Discounted -10 %
14.29 €
15.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, composition cranberry, raspberry and sea buckthorn - 0.45 €/pcs - from 223.28 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Guava Passionfruit 20 × 2 g
4.30 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.36 €/pcs - from 107.50 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Assorted paper 60 × 2 g
Discounted -7 %
11.39 €
12.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.90 €/pcs - from 94.92 €/1 kg
Basilur Carnival Winter Festival 75 g sheet
Discounted -13 %
13.79 €
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 75 g - 183.87 €/1 kg
Basilur Specialty English Breakfast 100 g tin
Discounted -10 %
9.79 €
10.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, single species, weight 100 g - 97.90 €/1 kg
Kingsleaf Xmas Advent Calendar 14 × 1.8 g, 8 × 2 g, 2 × 1.5 g
Discounted -10 %
6.29 €
7 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - set of 24 tea bags, fruit teas - 142.95 €/1 kg
Basilur Premium Jasmine Green 100 × 2 g unsupplemented
Discounted -11 %
7.39 €
8.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, tea blend, weight 200 g - 36.95 €/1 kg
Basilur Fruit Blood Orange 15 × 2 g pyramid paper
Discounted -10 %
5.09 €
5.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, tea blend, weight 30 g - 169.67 €/1 kg
Basilur Four Seasons Autumn Tea 100 g tin
Discounted -10 %
10.60 €
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 100 g - 106 €/1 kg
Basilur Festive Tea Enchanting Nights 75 g tin
Discounted -10 %
10.60 €
11.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, tea blend, weight 75 g - 141.33 €/1 kg
BASILUR Serene Blooms Floral Dreams sheet 75 g
6.59 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition jasmine and rose - 0.14 €/pcs - from 87.87 €/1 kg
BASILUR White Tea Mango Orange paper 100 g
Discounted -6 %
6.19 €
6.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition of the cornflower, orange and mango - 0.52 €/pcs - from 61.90 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Assorted 40 × 1,8 g, cover
Discounted -12 %
9.49 €
10.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 72 g, composition lemon, cloves, hibiscus, apple, orange, cinnamon, stevia and rosehip - 0.24 €/pcs - from 131.81 €/1 kg
BASILUR Vintage Assorted wrapper 40 bags 75 g
Discounted -7 %
8.99 €
9.70 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - gift collection of festive black teas and green tea, flavoured, portioned - 0.22 €/pcs - from 119.87 €/1 kg
Basilur Magic Green Apple & Cinnamon 100 g paper
Discounted -5 %
5.39 €
5.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, tea blend, weight 100 g - 53.90 €/1 kg
BASILUR Serene Blooms Petal Harmony sheet 75 g
6.59 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition orange - 0.14 €/pcs - from 87.87 €/1 kg
BASILUR Serene Blooms Sweet Treats sheet 75 g
6.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition strawberry and rose - 0.14 €/pcs - from 87.87 €/1 kg