Basilur
We can deliver Basilur products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 239
BASILUR KINGSLEAF Cool Strawberry, repackaged, 20 × 1.8 g
2.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.04 €/pcs - from 63.61 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Wreath Collection Joy Paper 50g
New arrival
4.69 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 93.80 €/1 kg
BASILUR RISTON Greetings Holiday Paper 70g
New arrival
3.89 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.06 €/pcs - from 55.57 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Wreath Collection Love Paper 50g
New arrival
4.69 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 93.80 €/1 kg
BASILUR RISTON Merry Christmas Maroon Tin 85g
New arrival
6.70 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.11 €/pcs - from 78.82 €/1 kg
BASILUR Garden Stone Milk Oolong Green, 75 g tin
4.69 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 62.53 €/1 kg
BASILUR RISTON Happy Holidays Tin 40g
New arrival
4.69 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 117.25 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Xmas Black Spiced Orange Gift Box 20 × 2g
New arrival
2.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.05 €/pcs - from 72.25 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Rose Lychee, repackaged, 20 × 2 g
4.30 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.22 €/pcs - from 107.50 €/1 kg
BASILUR Orient Masala Chai paper 100 g
New arrival
6.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.52 €/pcs - from 62.90 €/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Lush Valley 50 g sheet
Discounted -6 %
5.80 €
6.19 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.48 €/pcs - from 116 €/1 kg
BASILUR Bloom Café Zesty Twist paper 75g
7.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.23 €/pcs - from 90.12 €/1 kg
Basilur Carnival Christmas Fantasy 75 g sheet
Discounted -13 %
13.79 €
15.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 75 g - 183.87 €/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Book Assorted Vol. III sheet 32 × 2 g
Discounted -14 %
13.60 €
15.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 58 g, composition lemon, hibiscus, apple, orange, stevia and rosehip - 2.27 €/pcs - from 212.50 €/1 kg
BASILUR Breakfast Tea Assorted Asia pack of 40 gastro bags
Discounted -17 %
8.99 €
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, clove composition, cinnamon and ginger - 0.75 €/pcs - from 112.38 €/1 kg
BASILUR Floral Harmony Rosy Orange paper 75 g
6.59 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition of the cornflower, hibiscus, mint and rose - 1.10 €/pcs - from 87.87 €/1 kg
Basilur Carnival Festival Delight 75 g tin
Discounted -13 %
13.69 €
15.90 €
Currently Unavailable
Tea - black, tea blend, weight 75 g - 182.53 €/1 kg
BASILUR White Tea Forest Fruit paper 100 g
6.19 €
Currently Unavailable
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition currant and amaranth - 0.52 €/pcs - from 61.90 €/1 kg
BASILUR Specialty Earl Grey 100 g, paper
Discounted -6 %
5.80 €
6.19 €
Currently Unavailable
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g - 58 €/1 kg
Basilur Book Assorted 32 Bouquet 32 × 1,5 g sheet
Discounted -10 %
12.49 €
13.90 €
Currently Unavailable
Tea - green, tea blend, weight 48 g - 260.21 €/1 kg
Basilur Music Concert Pets 100 g sheet
Discounted -11 %
11.80 €
13.30 €
Currently Unavailable
Tea - black, tea blend, weight 100 g - 118 €/1 kg