Best sellers, best whole Beans
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked whole Beans from the most sold to the least sold. You have 140 products to choose from. Customers have the most interest in Lavazza Gusto Pieno, coffee beans, 1000g, which you can buy for 19.49 € incl. VAT. If you’re intrested in whole Beans in terms of the highest reviews, then look at the whole Beans reviews and tests category.
All from 140
Kimbo Retail Espresso Napoli 500g beans
13.99 €
27.98 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: Italy, roast: dark - 27.98 €/1 kg
DON PEPE Caturra 500g X1 grain
22 €
41.75 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Colombia, - 41.75 €/1 kg
DON PEPE Bourbon 250g X1 grain
16.99 €
63.75 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Colombia, - 63.75 €/1 kg
Barbera VI Generaz. Light Roast 1000g beans
26.90 €
25.02 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: Italy, roast: light - 25.02 €/1 kg
Barbera IV Generaz. Med. Roast 1000g beans
25.49 €
23.71 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: Italy, roast: medium - 23.71 €/1 kg
Barbera I Generaz. Dark Roast 1000g beans
19.99 €
18.60 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: Italy, roast: dark - 18.60 €/1 kg
AlzaCafé Fancy 1000g
Great price
34.90 €
34.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - grain, blend, 70% Brazilian Arabica and 30% Indian Robusta, roasting site Slovakia, medium degree of roasting, intensity 4/5, flavour profile: nuts, dark chocolate,...
Lucaffé Der Pate, grain, 1000g
21.79 €
20.95 €/kg
On the way > 5 pcs
Expected 28/09/2026
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 20.95 €/1 kg
Lucaffé Espresso Crema, grain, 1000g
New arrival
21.70 €
20.87 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 20.87 €/1 kg
Lucaffé Classic The Original, grain, 1000g
32.29 €
31.05 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 31.05 €/1 kg
Amigos Caffe Qualitá Espresso, 1000g
20.29 €
19.51 €/kg
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 19.51 €/1 kg
Amigos Caffe 7 Origini, 1000g
29.89 €
28.74 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Bolivia and Brazil, roasted in: Italy, roast: medium - 28.74 €/1 kg
Amigos Caffe Il Mingardi S Premium, 1000g
20.89 €
20.09 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 20.09 €/1 kg
Amigos Caffe Qualita Extra Bar, 1000g
Amazing Deal
19.39 €
18.64 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 18.64 €/1 kg
Amigos Caffe Qualitá Blu, 1000g
23.20 €
22.31 €/kg
Ordered on request
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 22.31 €/1 kg
Amigos Caffe Qualitá Verde Bar, 1000g
19.39 €
18.64 €/kg
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 18.64 €/1 kg
Amigos Caffe Qualitá Extra Bar for vending machine, 500g
9.40 €
17.41 €/kg
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 17.41 €/1 kg
Amigos Caffe Qualitá Rossa, 500g
9.40 €
18.80 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % robusta, origin: Bolivia and Brazil, roasted in: Italy, roast: medium - 18.80 €/1 kg
Amigos Caffe Il Mingardi S Riserva, 1000g
35.20 €
33.85 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 33.85 €/1 kg
L'OR CAPRI beans, 450g
16.60 €
36.89 €/kg
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, roast: dark - 36.89 €/1 kg
L'OR SCANDINAVIA beans, 450g
16.60 €
36.89 €/kg
Currently Unavailable
Coffee - beans, 100 % arabica, roast: light - 36.89 €/1 kg
Lavazza Caffe Crema Gustoso OVERFILL, 1100g
Amazing Deal
19.90 €
18.09 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: South America, Africa and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 18.09 €/1 kg
AlzaCafé Honduras Bella Vista, 250g
Great price
14.90 €
59.60 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Honduras, roasted in: Czech Republic, roast: medium - 59.60 €/1 kg
AlzaCafé Ethiopia Dimtu Guji 250 g
Great price
14.90 €
59.60 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Ethiopia, roasted in: Slovakia, roast: medium - 59.60 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zrnková káva
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Zrnková káva
Für den Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte
Bohnenkaffee
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szemes kávé