Specialty Coffee AlzaCafé
All from 6
AlzaCafé Kenya Kamvara Embu, 250g
Great price
14.29 €
57.16 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - whole bean, select, 100% Arabica, variety: Ruiru, Sl28 and SL34, origin Kenya, altitude 1650-1750m above sea level, roasted in the Czech Republic, medium roast, flavour...
AlzaCafé Brazil Cerrado, 250g
Great price
10.49 €
41.96 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - whole bean, select, 100% Arabica, variety: Mundo Novo, Bourbon, and Catuai, origin: Brazil, altitude: 750–1,100m above sea level, roasted in the Czech Republic, medium...
AlzaCafé Brazil Cerrado, 4x250g
Great price
39.90 €
39.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - whole bean, select, 100% Arabica, variety: Mundo Novo, Bourbon, and Catuai, origin: Brazil, altitude: 750–1,100m above sea level, roasted in the Czech Republic, medium...
AlzaCafé Colombia Popayan Decaf, 250g
Great price
11.90 €
47.60 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - whole bean, select, decaffeinated, 100% Arabica, variety: Caturra, origin Colombia, altitude 1500 - 2070m above sea level, roasted in Slovakia, medium roast, flavour...
AlzaCafé Brazil Cerrado, 1000g
Great price
39.90 €
39.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil, roasted in: Czech Republic, roast: medium, 250 g - 39.90 €/1 kg
AlzaCafé Costa Rica Santa Rosa, 250g
Great price
14.90 €
59.60 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - whole bean, select, 100% Arabica, Villa Sarchi variety, origin Costa Rica, altitude 1800m above sea level, roasted in the Czech Republic, medium roast, flavor profile of...
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Výběrová káva
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Výberová káva
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Különleges kávé