Whole Beans
Whole Beans – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.at.
Continue
All from 140
L'OR Passione Espresso 450 g
16.60 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roast: medium - 36.89 €/1 kg
Lucaffé Espresso Crema 500 g
10.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Guatemala and India, roasted in: Italy, roast: dark - 21.98 €/1 kg
Lucaffé Brasile, 250g
from
14.67 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil, roasted in: Italy, roast: dark - from 67.96 €/1 kg
Lucaffé BLucaffé in a tin 500g
from
34.13 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil and Mixture of different origins, roasted in: Italy, roast: dark - from 77.60 €/1 kg
Lucaffe Decafeinato 700g
Amazing Deal
28.69 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, caffeine‑free, origin: Mixture of different origins, roasted in: Italy, roast: medium - 40.99 €/1 kg
Lucaffé PICCOLO DOLCE 1000g
29.69 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Guatemala and Mixture of different origins, roasted in: Italy, roast: dark - 29.69 €/1 kg
Lucaffé Exquisit, 1000g
34.39 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, - 34.39 €/1 kg
Lavazza Espresso, 250g
Amazing Deal
from
7.04 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Mixture of different origins, roasted in: Italy, - from 31.96 €/1 kg
Lucaffé Blucaffe beans 700g
48.40 €
In stock > 5 pcs
Coffee - beans, 100 % arabica, roasted in: Italy, roast: medium - 69.14 €/1 kg
AlzaCafé Guatemala, 250g
Great price
12.90 €
In stock > 5 pcs
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Guatemala, roasted in: Czech Republic, roast: 7, 250 g - 51.60 €/1 kg
AlzaCafé Colombia, 250g
Great price
13.90 €
In stock > 5 pcs
Coffee - beans, 100 % Arabica, origin: Colombia, roasted in: Czech Republic, City Roast, 250 g - 55.60 €/1 kg
Amigos Caffe Qualitá Blu, 1000g
23.20 €
On the way 2 pcs
Expected 05/10/2026
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 22.31 €/1 kg
Lucaffé CREMA CAFFE BIO 500 g
20.90 €
On the way > 5 pcs
Expected 04/10/2026
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil and Mixture of different origins, roasted in: Italy, roast: dark - 41.80 €/1 kg
Segafredo Passione Crema 1000 g beans
21.59 €
Ordered on request
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roasted in: Austria, - 21.59 €/1 kg
JACOBS Kronung Signature, 1000g
from
23.02 €
Ordered on request
Coffee - beans, coffee blend mix, roast: medium - from 26.09 €/1 kg
AlzaCafé Fancy, 250g
Great price
9.90 €
Currently Unavailable
Coffee - grain, blend, 70% Brazilian Arabica and 30% Indian Robusta, roasting site Slovakia, medium degree of roasting, intensity 4/5, flavour profile: nuts, dark chocolate,...
Amigos Caffe Qualita Extra Bar, 1000g
Amazing Deal
19.39 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 18.64 €/1 kg
Amigos Caffe Qualitá Extra Bar for vending machine, 500g
9.40 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 17.41 €/1 kg
In the category Whole Beans on Alza.at, we currently have a total of 140 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zrnková káva
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Zrnková káva
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szemes kávé