Paper Glue
Paper Glue – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.at.
Continue
All from 52
LINEX Tack-All
Amazing Deal
from
3.05 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Adhesive Rubber - Tack-All LINEX plastic, 50 g, non-permanent, white, for repeated use, suitable for repeated attachment of posters, photography, etc., single pack of 90 pcs,...
KORES Glue Stick 20g
New arrival
2.12 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick - 10.60 €/100 g
KORES White glue 125 ml
New arrival
2.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid paste white PVA 125ml, fast-closing cap for clean and easy use, glues paper, cardboard, light textiles, leather, cork, wood and polystyrene - 2.31 €/100 ml
KORES ECO Universal 125ml
New arrival
3.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid paste universal, eco-friendly 125ml, quick-lock cap for clean and easy use, solvent-free and creates a transparent film when dry, bonds paper, cardboard, light textiles,...
MITAMA Glue Stick 2×15g, Green/Blue
2.57 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick - 8.57 €/100 g
MITAMA Glue Stick 2 × 15g, Pink/Turquoise
2.59 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick - 8.63 €/100 g
KORES Glue stick 4 × 40 g
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick - 8.69 €/100 g
KORES ECO Gumfix 50 g
Discounted -7 %
3.70 €
4 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Adhesive Rubber ecological, made from naturally derived raw materials, 84 pre-cut squares, weight 50 g, for different types of surfaces, reusable - 0.04 €/1 pc(s)
HERLITZ glue stick 36 g
1.69 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick 36g Herlitz paper glue, glue stick, cardboard, cardboard, Photo, without solvents, Uncoloured - 4.69 €/100 g
KORES Glue stick 4 × 15 g
8.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick does not contain solvents or acids, bonds permanently in 60 seconds, leaves no residue and is water washable, easily washable, contains glycerin for gentle bonding,...
KORES Glue stick 4 × 8 g
5.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick does not contain solvents or acids, bonds permanently in 60 seconds, leaves no residue and is water washable, easily washable, contains glycerin for gentle bonding,...
KORES PASTEL to GO case with practical equipment
8.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Writing Set - pencil case with practical equipment, contains 8 Kores products in pastel design: 1 x Highlighter Kores High Liner Plus Pastel; 2 x Kores K0 Pen Pastel ballpoint pen,...
KORES Glue Stick 40g
3.70 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick
KORES Metallic glue stick 2 x 20 g
Discounted -7 %
4.90 €
5.29 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick - does not contain solvents or acids, bonds permanently in 60 seconds, leaves no residue and is water washable, easily washable, contains glycerin for gentle bonding,...
KORES Glitter glue 5 × 10.5 ml, pastel
2.09 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid paste - universal, suitable for use on wood, textile and for paper - 3.98 €/100 ml
KORES Glitter glue 5 × 10,5 ml, with glitter
2.89 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid paste - universal, suitable for use on wood, textile and for paper - 5.50 €/100 ml
KORES Magic Slime Activator 250ml
Discounted -8 %
4.09 €
4.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid paste - for the production of homemade slime - 1.64 €/100 ml
KORES Glufix 500ml
Discounted -6 %
6.89 €
7.39 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid paste - suitable for the production of home-made safe slime - 1.38 €/100 ml
KORES Glue stick 2 × 15 g
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick - universal, ensures hard connections, suitable for use on textile and for paper - 27.27 €/100 g
KORES Glue stick 2 × 20 g
4.90 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick - - 24.50 €/100 g
NEBULO 60 pcs in Package
2.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Adhesive Rubber - 60 pcs/package - 0.05 €/1 pc(s)
MITAMA Glue Stick 2×15g, Pink/Pink
2.58 €
On the way > 5 pcs
Expected 05/10/2026
Glue stick - 8.60 €/100 g
In the category Paper Glue on Alza.at, we currently have a total of 52 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Lepidla na papír
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Lepidlá na papier
Für den Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte
Papierkleber
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Papírragasztók