Basilur
We can deliver Basilur products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 239
BASILUR Orient White Moon cover 25 × 1,5 g
New arrival
3.89 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.32 €/pcs - from 103.73 €/1 kg
BASILUR Orient Masala Chai cover 25 × 2 g
New arrival
4.30 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.36 €/pcs - from 86 €/1 kg
Basilur Four Seasons Autumn 15 × 2 g pyramid paper
3.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 30 g - 129.67 €/1 kg
BASILUR Four Seasons Winter Tea, 100g tin
9.70 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black tea flavoured with flavouring plant parts (pieces of fruit), sprinkled, composition: Orange Pekoe black tea, cranberry 4,25%, cranberry aroma - 97 €/1 kg
BASILUR Old Town Festive Town Paper 75g
New arrival
4.69 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 62.53 €/1 kg
BASILUR Festive Treats Winter Treasure Tin 75g
New arrival
7 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.12 €/pcs - from 93.33 €/1 kg
BASILUR Winter Theatre Act II: Joyful Hearts Paper 75g
New arrival
7.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.13 €/pcs - from 103.87 €/1 kg
BASILUR Winter Café Gingerbread Paper 75g
New arrival
7.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.12 €/pcs - from 98.53 €/1 kg
BASILUR Festival Frosty Night Paper 100g
New arrival
5.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.09 €/pcs - from 55 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Cranberries Paper 100g
New arrival
5.50 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.09 €/pcs - from 55 €/1 kg
BASILUR Festival Frosty Evening Paper 100g
New arrival
5.50 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.09 €/pcs - from 55 €/1 kg
BASILUR Leaf of Ceylon Uva Pyramid 15 × 2 g
3.89 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.06 €/pcs - from 129.67 €/1 kg
BASILUR RISTON Season's Greetings House Tin 75g
New arrival
6.70 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.11 €/pcs - from 89.33 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Xmas Black Masala 20 × 2g Pack
New arrival
2.89 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.05 €/pcs - from 72.25 €/1 kg
BASILUR RISTON Aroma Collection 30 Tea Bags
New arrival
6.70 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.11 €/pcs - from 128.85 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Classic Cherry, 20 × 1.8 g pack
2.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.04 €/pcs - from 63.61 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Xmas Green Berry Spice Box 20 × 1.5g
New arrival
2.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.05 €/pcs - from 96.33 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Xmas Festival Sweet Strawberry Tin 50g
New arrival
4.30 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.07 €/pcs - from 86 €/1 kg
BASILUR Specialty Sencha, unpackaged, 100 × 1.5 g
6.70 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.11 €/pcs - from 44.67 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Santa's Treats Chocolate Cherry Tin 50g
New arrival
4.69 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 93.80 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Starlight Collection Gold Tin 30g
New arrival
4.30 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.07 €/pcs - from 143.33 €/1 kg
BASILUR Magic Mango & Pineapple Pyramid 15 × 2 g
3.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.06 €/pcs - from 12.97 €/1 kg
BASILUR RISTON Merry Christmas Beige Paper Tube 85g
New arrival
4.69 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 55.18 €/1 kg
BASILUR KINGSLEAF Wreath Collection Cheer Paper 50g
New arrival
4.69 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 93.80 €/1 kg