Basilur
We can deliver Basilur products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 239
BASILUR Around the World Christmas in Prague Green Tin 75g
New arrival
9.79 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.16 €/pcs - from 130.53 €/1 kg
BASILUR Orient White Moon, unpackaged, 100 × 1.5 g
7 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.12 €/pcs - from 46.67 €/1 kg
BASILUR Book Assorted Orient sheet 32 gastro bags
New arrival
12.59 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.10 €/pcs - from 209.83 €/1 kg
Basilur Festival Story Book Assorted 32 × 2 g sheet
Discounted -14 %
14.50 €
16.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black and fruity, tea blend, weight 64 g - 226.56 €/1 kg
Basilur Christmas Spice Chai Book Assorted 32 × 2 g tin
Discounted -14 %
14.50 €
16.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, black and fruit, tea blend, weight 64 g - 226.56 €/1 kg
Basilur Vintage Book Assorted 24 × 2 g, 8 × 1.5 g sheet
Discounted -14 %
14.50 €
16.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green and black, tea blend, weight 60 g - 241.67 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Cranberries, 100g tin
from
7.49 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black tea flavoured with plant parts (pieces of fruit), sprinkled, composition: black tea, cranberry, cornflower, cranberry aroma - from 89.90 €/1 kg
BASILUR Festival Candle Gold Edition Tin 75g + Tea Light 11g
New arrival
11.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.19 €/pcs - from 151.87 €/1 kg
BASILUR Vintage Celebrations Assorted Gift Box 40 × 2g
New arrival
8.99 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.15 €/pcs - from 112.38 €/1 kg
BASILUR Santa's Workshop Christmas Eve Tin 75g
New arrival
12.19 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.20 €/pcs - from 162.53 €/1 kg
BASILUR Around the World Christmas in Prague Bronze Tin 75g
New arrival
9.79 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.16 €/pcs - from 130.53 €/1 kg
BASILUR Festive Tea Joyful Celebrations Tin 75g
New arrival
10.60 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.18 €/pcs - from 141.33 €/1 kg
BASILUR Leaf of Ceylon Radella, unpackaged, 100 × 1.5 g
7 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.12 €/pcs - from 46.67 €/1 kg
BASILUR Leaf of Ceylon Nuwara Eliya, unpackaged, 100 × 2 g
7 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.12 €/pcs - from 35 €/1 kg
BASILUR Music Concert London tin, 100 g
11.80 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.20 €/pcs - from 118 €/1 kg
BASILUR Chinese Jasmine Green paper 100 g
6.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.52 €/pcs - from 62.90 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Book Assorted sheet 32 × 2 g
Discounted -11 %
14.59 €
16.49 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.43 €/pcs - from 227.97 €/1 kg
Basilur Fruit Infusions Assorted Vol. IIl 60 × 2 g
Discounted -10 %
10.60 €
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, tea blend, weight 120 g - 88.33 €/1 kg
Basilur Earl Grey Green Assorted 40 × 1,5 g
Discounted -13 %
9.40 €
10.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 60 g - 156.67 €/1 kg
BASILUR 2in1 Christmas Tin 30g and 70g
New arrival
9.79 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.16 €/pcs - from 97.90 €/1 kg
BASILUR Winter Forest Frosty Blue Tin 75g
New arrival
10.99 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.18 €/pcs - from 146.53 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Assorted paper envelope 40 gastro bags
New arrival
9.40 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.16 €/pcs - from 117.50 €/1 kg
BASILUR Winter Night´s Dream Midnight Magic Tin 100g
New arrival
11.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.19 €/pcs - from 113.90 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Assorted Vol. II Sleeve 40 × 1.8g
New arrival
9.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.16 €/pcs - from 135.97 €/1 kg